Referendum, rodina a láska

Autor: Martin Baran | 29.11.2014 o 18:50 | (upravené 29.11.2014 o 21:31) Karma článku: 12,57 | Prečítané:  8588x

Vyhlásené referendum o Ochrane rodiny sa ma priamo dotýka. Ako osoba, ktorá vyrastala v katolíckej rodine, nebolo pre mojich rodičov jednoduché vysporiadať sa s faktom, že som homosexuál. Predstava toho, že ich syna priťahujú osoby rovnakého pohlavia v nich vyvolávala mnohé otázky. 

CHCEŠ MILOVAŤ? Tak EMIGRUJ!

Aby som so svojim partnerom mohol slobodne žiť v krajine, ktorá nezapiera lásku osôb rovnakého pohlavia a ktorá ich podporuje, nemám inú možnosť, ako emigrovať do Spojených Štátov Amerických. Navyše, ani manželstvo, ktoré plánujeme v blízkej dobe uzatvoriť v Kalifornii, nebude na Slovensku platné. Odpoveď je jednoduchá. Na Slovensku nám chýba zákon o registrovaných/ životných partnerstvách, ktorý by chránil práva nie len LGBTI ľudí. 

Tí, ktorí má úzkoprsí pohľad na danú situáciu a argumentáciu primitívneho typu faktov, ktoré sa zo súčasného vedeckého pohľadu líšia charakterom nedostatočných informácií a vlastných predsudkov aj kvôli nevyrovnanosti so svojou vlastnou osobou, nebudem v diskusii pod článkom komentovať.

RODINA

Keďže som sa po strednej škole rozhodol študovať v Prahe, a moji rodičia ma v tomto rozhodnutí plne podporovali, po vyše troch rokoch si uvedomíte, ako veľmi vám chýbajú. Moja rodina je predsa rovnaká, ako je tá vaša. Jedna z vecí, ktorá sa zmenila, sú vzťahy rodičov. Navonok pôsobiaca harmonickým dojmom, ale vo svojom jadre veľmi citlivá. Je to ako jeden z tých príbehov, keď si plne neuvedomujete čo máte až do chvíle, keď o to neprídete. Keď mám svoju chvíľku, tak si otvorím jednu z fotiek našej spoločnej dovolenky, kde je otec s mamou, moja sestra a ja. Tá fotka má asi 5 rokov. No tie hrejivé pocity rodinného života mi chýbajú. Keď som permanentne začal navštevovať USA, čo je niečo vyše 2 rokov, bolo to po prvý krát po veľmi dlhej dobe, keď som cítil potrebu pri posledných sekundách pred svojim odchodom povedať: Ľúbim ťa. A moja mama mi povedala, aj ja ľúbim teba. 

V dnešných dňoch, keď sa hovorí o dôležitosti rodiny, skutočný cieľ organizácií zameraných na rodinu by mal mať iný charakter. Mal by rodiny spájať. Malo by sa hovoriť o dôležitosti komunikácie, pretože tú vidím ako jeden z najzásadnejších problémov medzi mladými ľuďmi a ich rodičmi. Hovorím predovšetkým z vlastných skúseností. Chvíle, keď som so svojou rodinou sú dnes pre mňa tie najdôležitejšie a nie je tajomstvom, že aj najcitlivejšie. 

DETI

Adopcie sú témou, ktorá je vďaka Aliancii za rodinu predmetom širokej konverzácie. Či už svoju odpoveď v referende máte jasnú ako ÁNO alebo NIE, musím sa priznať, že na Slovensku by som si nikdy vychovávať dieťa ako homosexuál nedovolil. Navyše, prečo sa radšej nezaoberáme otázkou, ktorá by pomohla LGBTI ľuďom výjsť s pravdou von v prostredí, kde sú si ľudia seberovní. A pred Bohom sme si rovní všetci. Bez ohľadu na to, koho sa rozhodneme vo svojom živote milovať a s kým budeme mať svoje deti.

Nie je väčším utrpením než niesť nevypovedaný príbeh vo vašom vnútri. LGBTI ľudia poznajú túto pravdu veľmi dobre. Ale taktiež ju poznajú ženy, ktoré sú vystavené násiliu v partnerskom vzťahu. Deti, ktoré sú týrané. Otcovia a matky, ktoré pracujú od rána do večera v práci, aby zabezpečili svojim deťom to, čo nemajú a chceli by.  Keď sa nad celou situáciou zamyslíte z ozaj vysokého nadhľadu, tak si uvedomíte, aké je to celé smutné. Prečo by sa mal môj osobný život stať predmetom politických ambícií? Prečo by sa mali práve moji rodičia stať predmetom verejného posmechu v očiach verejnosti kvôli tomu, že som sa rozhodol postaviť sa za svoje životné šťastie, hľadať a nakoniec nájsť osobu, ktorú milujem celým svojim srdcom? Využívať silu cirkvi má taktiež dobu svojej záruky. Premýšľajme však trocha dopredu. Čo príde potom, keď cirkev stratí svoju moc? Budú sa takéto inštitúcie podplácať peniazmi najbohatších na Slovensku, ktorí si svoju pravdu doslova vykúpia? Budú sa uplatňovať zákony podľa miery toho, kto dá najviac, ten vyhráva? 

REGISTROVANÉ PARTNERSTVÁ

Či už bude mať vyhlásené referendum dostatočné množstvo           oprávnených voličov alebo nie, reistrované či životné partnerstvá sú na správnej ceste k ich uzákoneniu. Som človek, ktorý má pozitívny prístup k situáciám, ktoré sa nie raz zdajú byť čierno biele. Jedno však viem. Registrované/ Životné partnerstvá budú uzákonené. Či už to bude o dva, o 3, o 5 či 10 rokov. Ako som už uviedol vyššie, dieťa by som si nikdy na Slovensku neadoptoval. A ak to je zámerom Aliancie za rodinu, vzdať sa práva na dieťa, tak ľudia by si mali uvedomiť, že uvedené partnerstvá sa dajú uzákoniť aj bez možnosti adopcie detí osobami rovnakého pohlavia. 

Prikladám video z našich zásnub, ktoré sa uskutočnili na konci apríla 2014 v Thajsku.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Anton Zajac: Jediná šanca pre Slovensko je nová slušná strana

Nežijeme v liberálnej demokracii, ale v oligarchii, hovorí spolumajiteľ Esetu Anton Zajac.

PRIMÁR

Lekári sa môžu mýliť. Päť príbehov o zlej diagnóze

Nikto netúži byť medicínskou záhadou. Ale je jednoduché sa ňou stať.

EKONOMIKA

Nové pravidlá zásadne ovplyvnia ľudí. Dlžníkov aj exekútorov

Sociálna poisťovňa môže siahnuť na účet aj bez exekútora.


Už ste čítali?